Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.

Arazimiz

ARAZİMİZ

Akdeniz’in kıyısında, doğal ve kültürel zenginliklerin kucağında, 27 dönümlük bir toprağımız var. Antalya ve Dalaman havalimanlarına 2-3 saat, Kaş’ın sevimli çarşısına ve plajlarına 15 dakika uzaklıktayız. Antik Likya Yolu’na, romantik Meis Adası’na komşu, Susuz Dağı’nın eteklerindeki püfür püfür bir yaylanın kıyısındayız. Ahatlı Köyü’nün Göbekli Armut Mevkii’nde, köye yukarıdan bakan konumumuz sayesinde önümüz alabildiğine açık, eşsiz bir manzaraya sahibiz. Güneş karşıki tepeleri yalayarak çekilirken yarattığı ışık oyunları ile aklımızı başımızdan alıyor her akşam üstü. Güzelim ağaçların gölgesinde oturup hayaller kurarken, doğal bitki örtüsüne zarar vermeden şekillendireceğimiz yaşam alanlarının planlarını hazırlıyoruz.

TOPRAK

Kestane rengi step toprağı ile Akdeniz iklim kuşağında kalker üzerinde oluşan, kil ve demiroksitler bakımından zengin terra rossa (kırmızı toprak) karışımı bir toprağımız var. Verimli mi verimli…

İKLİM

Akdeniz iklimi hüküm sürüyor. Yazları sıcak, kışları serin ve yağışlı geçiyor. Yıllık ortalama sıcaklık 19.6°C. En sıcak aylar Temmuz ve Ağustos. Yıl boyunca güneşli gün sayısı oldukça fazla. Kışın don görülebiliyor.

BİTKİ ÖRTÜSÜ

Badem, sakız, sandal, meşe, zeytin ve ahlat ağaçlarımız var. Kekik, biberiye, adaçayı, defne ve sarı kantaron aromatik bitkilerimiz. Bölgemiz koruma altındaki Likya Orkidesi’nin de doğal yaşam alanı.

FAUNA

Bölgedeki ormanlar sayesinde doğal yaşam son derece zengin. Havzalarda ve dağlık kesimlerde yüzlerce tür yaşıyor. İnsan eli değmemiş ormanların derinlikleri bakirliğini koruyor ve yaban hayatı da çeşitleniyor.