Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.

Biz Kimiz?

HİKÂYEMİZ

Dünyanın farklı yerlerinden ortak hayaller sayesinde bir araya gelmiş, yolları kesişmiş bir grup insanız. Akdeniz kıyısında, doğal ve kültürel zenginliklerin kucağında bir toprağımız var. Bu toprak parçasını hep birlikte işlemek ve alternatif, ortak bir yaşam alanına dönüştürmek arzusundayız. İlk olarak hem iklime hem coğrafyaya uygun zirai teknikler ve ürünlerle üretime başlayacağız. Şifalı aromatik bitkiler uzmanlık alanımız. Yetiştirdiğimiz bitkilerden elde ettiğimiz yağlarla, insanlığın eski çağlardan beri sahip olduğu bütünsel şifa bilgeliğinin yayılmasına katkıda bulunmak istiyoruz. Asla tamah etmiyor, doğanın sunduklarını zorlamıyor, “daha fazla, daha çok!” hırsına kapılarak davranmıyoruz. Ahatlı’da amacımız doğayla ve birbirimizle uyum içinde yaşamak, üretmek, eğlenmek, gelişmek, paylaşmak ve çoğalmak. Herkesin yaparken mutlu olduğu, sevdiği ve beslendiği işlerle uğraşabileceği üretim alanları yaratmak ve atölyeler kurmak istiyoruz. Enerjimizi modern dünyanın ve küresel finans sisteminin bize dayattıklarıyla tüketmek yerine, gerçek potansiyellerimizi açığa çıkarabildiğimiz bir hayatın peşindeyiz.

ÜYELERİMİZ

``yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine``

peyzaj mimari & girişimci

Müge Gültekin

Kendi peyzaj şirketi ile binlerce metrekare peyzaj projesi yapıp uygulamış bir iş kadını. Yerel tohumlar üretip şehirli insanlara doğayla kopmuş ilişkilerini hatırlatmak için Ev Bahçeciliği konseptini yaygınlaştırmaya çalışan bir idealist.

Doğa, tasarım, seyahat ve hikâye aşığı. Çocuklarla çeşitli çalışmalar yaptığı Yukarı Atölye'nin kurucu ortağı. 5 yıldır Kaş'ta yaşıyor. Alternatif eğitim modelleri ve yaşam alanları üzerine çalışmaya, araştırmaya, hayal kurmaya devam ediyor.

editör & grafik tasarımcı

Nergis Öztürk

özel eğitimci

Melis Başaran

Şehirden 4 yıl önce göçmüş ve toprağa sımsıkı tutunmanın keyfini çıkartan bir doğa kadını. Toplum için fayda üretmek adına sosyal sorumluluk projelerinde yer alan bir eğitim gönüllüsü.

Seyahat tutkunu. İç mimari ve vintage olan her şeye bayılıyor. ``Birimiz değil hepimiz için`` felsefesiyle paylaşım ekonomisi alanında çalışmaya ve büyük şehirlerdeki trafik sorununa paylaşım üzerine kurulu akıllı çözüm projeleri üretmeye devam ediyor.

iletişimci

İpek Akın