Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.

Blog

Yereldeki Üreticiyi Destekliyoruz

Ahatlı Kadın Kooperatifi olarak yereldeki kadın üreticilerle dayanışma içindeyiz. Adrese teslim gönderdiğimiz gıda kolileri bu dayanışmanın ilk örneği. Kolilerdeki ürünlerin tamamı civar köylerde yaşayan kadınlar tarafından kendi küçük bahçelerinde yetiştirildi yahut üretildi. Hepsi doğal, ilaçsız ve ev yapımı…

Bulgur, tarhana, kekik ve sebze kuruları Ortabağ Köyü’nden Gülsüm ablanın el emeği örneğin… Nohut ve erişte yine Ortabağ Köyü’nden Fatma ve Mukaddes ablanın, bademler Bayındır Köyü’nden Heymal ablanın, keçiboynuzları Ağullu Köyü’nden Ayşe ablanın… Tüm geçimlerini kendi ürettikleri bu ürünlerden sağlıyorlar. Haftada bir, cuma günleri Kaş pazarına inip açtıkları tezgahlardan kaç kişiye ulaşabilirlerse… Harcadıkları emeği ve üretimlerinin lezizliğini görünce, ulaşabildikleri yerin pazardaki tezgahla sınırlı kalmasını istemedik. Büyük şehirlerde yaşayıp da bu doğal ürünlere erişemeyenler ile aralarında köprü olabiliriz diye düşündük. Umarız siz de bizim kadar beğenirsiniz.

Gıda kolilerinden edinmek için [email protected] adresinden ya da +90 533 382 14 22 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.